در این بخش از مقالات آموزشی قصد داریم تا در مورد نکاتی راجع به متغیر ها در متلب صحبت کنیم و نکاتی را برای آشنایی شما عزیزان جمع آوری کرده ایم.

ممکن است بخواهید یک یا چند برنامه را در MATLA اجرا کنید و نتیجه این برنامه ها متغیرهایی است که در MATLA تعریف شده اند و می خواهید از این متغیرها در آینده استفاده کنید. وقتی پنجره MATLA را می بندید ، تمام متغیرهای تعریف شده در آنجا حذف می شوند ، بنابراین راه حل این است که متغیرهای تعریف شده در MATLA را به عنوان یک فایل در جایی از درایو ویندوز ذخیره کنید. روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد که در زیر توضیح داده شده است.
با استفاده از منوی File متغیرها را در MATLA ذخیره و بارگیری کنید.

پس از تعریف متغیرها در MATLA ، از منوی File در پنجره اصلی نرم افزار MATLA گزینه Save Workspace As را انتخاب کنید ، نامی را برای پرونده انتخاب کرده و در مسیر مورد نظر ذخیره کنید. فایلی با پسوند .mat حاوی اطلاعات و مقادیر متغیر ذخیره می شود.

برای بارگذاری متغیرهای ذخیره شده ، گزینه Open را از فهرست اصلی پنجره اصلی MATLA انتخاب کرده و سپس پرونده ذخیره شده را انتخاب کنید یا از فهرست File گزینه Import Data را انتخاب کنید. سپس فقط انتخاب کنید. پرونده ذخیره شده را انتخاب کنید.

تفاوت گزینه های ImportData و Open این است که وقتی از گزینه Open استفاده می کنید ، تمام متغیرهای آن پرونده در MATLA تعریف می شوند ، اما وقتی از گزینه Import Data استفاده می کنید ، MATLA لیستی را باز می کند که پنجره ای مانند تصویر زیر دارد. .. می توانید تمام متغیرهای موجود در پرونده را مشاهده کرده و انتخاب کنید که کدام متغیرها را در MATLA تعریف کرده اید و کدام را نه.

دیدگاه بگذارید