اگر می خواهید نرم افزار ArcGIS خود را به سطح بعدی برسانید ، باید نحوه استفاده و برنامه ریزی از ArcObjects را بیاموزید. اما چگونه می توانید ArcObjects را با هزاران نمونه اشیا، ، خصوصیات و روش ها یاد بگیرید؟

برنامه نویسی ArcObjects با VA: رویکردی مسئله محور پاسخ خوبی به این سوال می دهد. نویسنده با اتخاذ یک رویکرد وظیفه محور ، به شما نشان می دهد که چگونه فقط با بررسی اشیا ، ویژگی ها و روش های لازم برای انجام کارهای خاص ، وارد دنیای وسیع ArcObjects شوید.

نسخه جدید چه خبر؟

در این نسخه ، ماکرو و توضیحات برای یک شی پردازش جغرافیایی اضافه شده در ArcGIS 9.x معرفی شده است. نویسنده به جای ارائه این ویژگی های جدید در فصل های جداگانه ، کد پردازش جغرافیایی را به فصل های موجود اضافه کرده است. این کدها در بخشهای جداگانه ای از بقیه کد ارائه شده اند و مقایسه ماکروهای نوشته شده در کتاب و این کدها را آسان می کند.

این کتاب با 95 ماکرو کامل و 33 ماکرو پردازش زمینی و همچنین داده های مورد نیاز برای اجرای برنامه های نوشته شده در کتاب همراه است. هر برنامه با شرح مختصری از نحوه استفاده از آن و لیستی از توابع و روشهای اصلی آغاز می شود ، و سپس خود برنامه و توضیح کد آن شروع می شود.
صرف نظر از سابقه برنامه نویسی ، برنامه نویسی ArcObjects با VA: رویکرد مبتنی بر وظیفه کلید باز کردن قفل قدرت و توانایی های محیط ArcObjects را به شما می دهد و به شما کمک می کند تا فعالیت های GIS خود را با سهولت بیشتری مدیریت کنید.

ویژگی های اصلی کتاب:

برای کاهش موارد تکثیر ، ساده سازی و ساده سازی جریان کار و افزودن ویژگی هایی که در رابط اصلی نرم افزار ArcGIS در دسترس نیستند ، تجربه عملی داشته باشید.
در مجموع 128 ماکرو VA آماده برای استفاده برای طیف گسترده ای از وظایف مشترک در ArcGIS فراهم می کند
با تشریح تنها اشیا مخصوص کار ، به درک دقیق مجموعه عظیم ArcObjects کمک کنید
ماکروها را در دو یا چند بخش ارائه دهید تا درک و توضیح جزئیات کد شما آسان تر شود.
از نمودارهای گسترده برای نمایش واضح اشیا، ، ویژگی ها و روش ها استفاده کنید

کتاب برنامه نویسی آرک آبجکت (ArcObjects)

این کتاب توسط مهندس هاشمی تحت عنوان آموزش برنامه نویسی ArcObjects در VA: رویکردی مبتنی بر فعالیت ترجمه و منتشر شده است. (به اطلاع نویسنده ، این تنها کتاب فارسی در زمینه ArcObjects است.) بنابراین کسانی که مایل هستند می توانند نسخه فارسی آن را دریافت کنند.

دیدگاه بگذارید