در این بخش از مقالات آموزشی قصد داریم تا کتابی سودمند و بسیار مفید در زمینه ی آموزش نرم افزاری کاربردی برای یادگیری طراحی خطوط انتقال معرفی کنیم و سرفصل های آن را نیز بیان می کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

یکی از راه حل های شبیه سازی مناسب برای طراحی خطوط انتقال ، نرم افزار PLS-CADD در این زمینه است که یکی از مناسب ترین گزینه هایی است که مورد استقبال شرکت های خصوصی و پیمانکاری قرار می گیرد.

کتاب آموزش PLS-CADD

این نرم افزار از فرآیندهای طراحی کامل از انتخاب سیم خط گرفته تا راه های ایجاد اسناد و نقشه های ساختاری پشتیبانی می کند و همچنین یک ابزار مدیریتی است. PLS-CADD برنامه های متنوعی را که طی سالیان گذشته توسط سیستم های خط برق ارتقا یافته اند ، یکپارچه کرده است. این برنامه ها کارهای زیادی را انجام می دهند ، از جمله: آنها خط و طرح را سازمان می دهند ، ساختار برج های مشبک ، دکل ها و قالب ها را از مواد مختلف طراحی می کنند ، محاسبات کششی و شکمی را انجام می دهند ، ارتفاعات بهینه ارتفاع ، ساخت خودکار صفحات ساختار و پروفیل و غیره

نرم افزار PLS-CADD طراحان را قادر می سازد تا به سرعت و به طور مكرر طرح ها را ارزیابی كنند. این همچنین یک “ابزار آموزش” ایده آل است که می تواند مفاهیم طراحی را به وضوح توضیح دهد.

آموزش PLS-CADD یکی از کتاب های دکتر مصطفی آدیانی است و با 152 صفحه را می توان جامع ترین آموزش نرم افزار PLS-CADD نامید.

لیست آموزشهای PLS-CADD:

فصل اول: مقدمه
فصل 2: ​​بارگذاری و نمایش یک مدل موجود
فصل سوم: مدل زمین
فصل 4: معیارهای طراحی
فصل ششم: سیمهای زمینی و هادی ها
فصل هفتم: ایجاد یا ویرایش یک مدل خط
فصل 8: محاسبات مهندسی
فصل 9: گزارش ها و جداول محوری
فصل دهم: نرم افزار PLS با کد محدود

دیدگاه بگذارید