پس از نصب نرم افزار ایپلن بر روی رایانه ، نمادی مربوط به این نرم افزار در دسک تاپ ظاهر می شود. البته برای باز کردن محیط نرم افزار ، باید روی آن نماد دوبار کلیک کنید (دوبار چپ). از منوی Start Windows نیز می توانید به قسمت ایپلن رفته و بر روی نماد نرم افزار کلیک کنید تا برنامه اجرا شود.

بعد از اجرای صحیح نرم افزار ، کادر مطابق شکل زیر برای شما باز می شود و شما باید محیط نرم افزار را برای خود انتخاب کنید:

برای بزرگنمایی بر روی تصاویر زیر کلیک کنید!

توضیح هر یک از این گزینه ها به شرح زیر است:

1- مبتدیان: این گزینه مخصوص مبتدیان و کسانی است که تازه کار با نرم افزار ایپلن را شروع کرده اند.

2 – Advanced: این گزینه برای کسانی است که آشنایی اولیه با نرم افزار دارند ، به عبارت دیگر ، کنترل بسیار کمی بر روی نرم افزار دارند.

3 – Expert: این گزینه برای کسانی است که می خواهند از تمام ویژگی های نرم افزار ایپلن استفاده کنند.

ما توصیه می کنیم که از آخرین گزینه استفاده کنید ، متخصص ؛ زیرا در این حالت تمام ویژگی های ایپلن موجود است و می توانید از همه گزینه های موجود بهره ببرید اما گزینه های دیگر گزینه های مختلفی را برای انتخاب دارند. متن پایین این صفحه همچنین به ما یادآوری می کند که اگر کادر را علامت بزنید ، این متن برای انتخاب مجدد شما نمایش داده نمی شود که این به خود شما بستگی دارد! سپس گزینه سوم ، Expert را انتخاب کنید تا وارد محیط اصلی نرم افزار ایپلن شوید. پس از آن ، پنجره اولیه نرم افزار به شرح زیر است:

کادر نمایش داده شده در وسط پنجره ، یعنی نکته روز ، اطلاعات مفیدی در رابطه با نرم افزار به شما ارائه می دهد. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید ، روی بعدی کلیک کنید ، در غیر این صورت بستن را کلیک کنید تا پنجره بسته شود ، اما همچنین بدانید که اگر قسمت پایین این پنجره را بردارید ، نکات مربوط به راه اندازی را نشان دهید. ، این پنجره دیگر وجود نخواهد داشت. برای شما نمایش داده نمی شود. این پنجره را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید:
تصویر زیر قسمت های مختلف نرم افزار را به شما نشان می دهد:
تصویر زیر بخشهای مختلف پنجره اصلی نرم افزار را ارائه می دهد:
دوستان ، دو تصویر بالا محیط نرم افزار را برای اولین بار باز می کند و زمانی که پروژه ای فعال نمی شود را نشان می دهد! به طور طبیعی جعبه ابزار ما نیز غیرفعال خواهد شد وقتی که هیچ پروژه فعالی نداریم و در فضای کاری نرم افزار فقط مارک یا آرم ePLAN را مشاهده خواهیم کرد. بنابراین توجه داشته باشید که اگر گزینه جعبه ابزار فعال نباشد ، هیچ پروژه فعالی در فضای کاری نرم افزار وجود ندارد!

دیدگاه بگذارید