برای برقرسانی یک ساختمان لازم است به افراد متخصصی مراجعه کنیم که اطلاعات کافی در مورد کابل ها و نحوه کار با آنها دارند. همچنین باید بدانید که در هر قسمت از ساختمان باید از هر نوع کابل و شماره استفاده شود تا در آینده مشکلی پیش نیاید. کدهای ساختمان همه اینها را مشخص می کند.

به عنوان مثال ، برای روشنایی ، از جمله لامپ ، لوستر ، هالوژن ، … از سیم شماره 1.5 استفاده کنید و بهتر است سیم های ارتباطی و بازگشتی با رنگ های مختلف داشته باشید تا هنگام نصب کلیدها به راحتی سیم ها را شناسایی کنید. به عنوان مثال سیم های ارتباطی را به رنگ قرمز و آبی و سیم های برگشتی را به رنگ قهوه ای و آبی اجرا کنید.

برای همه پریزهای برق ، چه در آشپزخانه و چه در اتاق خواب ، از سیم شماره 2.5 استفاده کنید. برای کابل های تلفن بهتر است از چهار یا دو کابل جفت استفاده کنید. زیرا ممکن است بعداً صاحبخانه بخواهد دو خط تلفن برای خانه خود داشته باشد. برای کاهش خطر سر و صدا در خطوط تلفن ، تلفن سیم دار را انتخاب کنید.

برای کابل آیفون ، از 8 کابل (4 جفت) به شماره 0/6 استفاده کنید. کابل آنتن باید یک کابل کواکسیال 75 اهم باشد. برای سیم اصلی که برق را از کنتور به جعبه فیوز می رساند ، باید از سیم سه سیم شماره 6 استفاده کنید. برای گزارش آتش سوزی در تمام قسمت ها از سیم شماره 1.5 استفاده کنید.
کابلی که برای کولر آبی به سقف می رود باید از نوع چهار سیم باشد. و اگر در ساختمان چاه هنر اجرا شد ، باید از کابل پنج سیم استفاده کنید. زیرا یک کابل اضافی برای کف مورد نیاز است که به بدنه کولر آبی متصل است. سیم مورد استفاده از کلید چیلر آب به جعبه فیوز باید شماره 2.5 باشد اما سیم شماره 1.5 نیز برای چیلرهای آبی مناسب است.

برای کولرهای گازی بهتر است از سیم شماره 4 استفاده شود زیرا کولرهای گازی جریان زیادی را می کشند و البته سیم برقی که برای کولر گازی استفاده می کنید نباید تکه تکه و چسبیده شود. این بدان دلیل است که سیم برق در نقطه اتصال بسیار گرم می شود ، که می تواند خطرناک باشد. بهتر است همچنین انتخاب سیم سیم مناب برای کولر گازی را بخوانید.

دیدگاه بگذارید