قطع به یقین پیش آمده است بعد از عکاسی از منظره ای بنظر دلنشین نیامده است. شما با اعمال فیلتر بر روی عکس میتوانید بر زیبایی عکستان بی افزایید. این فیلتر در نرم افزارهای گوناگون قابل دسترس میباشد اما مهم ترین و راحت ترین نرم افزار در استفاده از فیتلر ها و اعمال تغییرات و ادیت و روتوش عکس نرم افزار لایت روم است. اگر به دنبال فیلم آموزش کار با لایت روم هستید و همچنین اگر به دنبال آموزش لایت روم به زبان فارسی و حرفه ای هستید روی لینک کلیک کنید . https://maktabtv.com/Courses/lightroom/ این فیلم آموزش کار با لایت روم توسط رسانه آموزشی مکتب تی وی برای شما عزیزان گردآوری شده است.

در این درس از آموزش لایت روم  مهارتهای لازم برای ایجاد کتاب عکس با کیفیت خود را خواهید آموخت:

 • عکس ها را به عنوان یک مجموعه در کتاب عکس خود قرار دهید
  تنظیم کتاب تصویری
  طرح بندی صفحه را تغییر دهید
  تنظیم پس زمینه صفحه
  قرار دادن و ترتیب تصاویر در یک طرح
  متن را به طراحی کتاب اضافه کنید
  کار با سلول های نوشتاری و سلول های عکس
  با استفاده از ابزار تنظیم متن
  کتاب عکس ذخیره کنید
  کارهای شما را صادر می کند
  برای اتمام این آموزش لایت روم احتمالاً به یک تا دو ساعت زمان نیاز خواهید داشت.
  برای آموزش لایت روم و ایجاد ماژول کتاب ، جدید در Lightroom 4 ، هر آنچه برای ایجاد طرح های شیک کتاب نیاز دارید را می توانید تهیه کنید که می تواند مستقیماً از لایت روم برای چاپ از طریق کتابفروشی کتاب درخواستی بارگذاری شود ، یا به PDF منتقل شود و روی چاپگر چاپ شود. طرح مبتنی بر الگو ، محیط ویرایش بصری و پیشرفته ترین ابزارهای نوشتاری ، ارائه عکس های خود را در بهترین حالت نور آسان می کند.
  مبتدیان
  در این آموزش لایت روم فرض شده است که شما از قبل با محیط کار Lightroom و جابجایی بین ماژول های مختلف آشنا هستید. اگر متوجه شدید که به اطلاعات بیشتری در زمینه زمینه نیاز دارید ، به راهنمای Lightroom مراجعه کنید یا آموزشهای قبلی را ببینید.
  قبل از شروع ، مطمئن شوید که پوشه درس را از CD پشت این کتاب به درستی در دیسک سخت رایانه خود کپی کرده اید ، همانطور که در “کپی کلاس در کتاب پرونده ها” در صفحه 2 توضیح داده شده است ، و فهرست کتابخانه LR4CIB را ایجاد کرده اید. یک فایل مدیریت فایل پرونده همانطور که در “ایجاد یک فایل کاتالوگ برای کار با این کتاب” در صفحه 3 توضیح داده شده است.
  آموزش لایت روم را شروع کنید و سپس برنامه لایت روم را باز کنید.
  در کادر محاوره ای Adobe Photoshop Lightroom – Select Catalog ، مطمئن شوید که پرونده LR4CIB Library Catalog.lrcat در زیر Select Last Catalog to Open انتخاب شده و سپس Open را کلیک کنید.
  Lightroom در حالت صفحه و در ماژول فضای کاری که هنگام آخرین بازنشستگی فعال بودند باز می شود. در صورت لزوم ، با کلیک روی کتابخانه در انتخابگر ماژول در بالای فضای کاری ، به ماژول کتابخانه بروید.
  در آموزش لایت روم اولین باری که وارد یکی از ماژول های Lightroom می شوید ، نکاتی در مورد ماژول مشاهده خواهید کرد تا با شناسایی اجزای محیط کار Lightroom و عبور از گردش کار ، به شما کمک کند. با فشار دادن دکمه بستن نکات را رد کنید. برای راه اندازی مجدد نکات مربوط به هر ماژول ، نکات [نام ماژول] را از فهرست راهنما انتخاب کنید.

  عکس ها را به کتابخانه وارد کنید

  در آموزش لایت روم و ایجاد کتاب اولین قدم این است که تصاویر این درس را به کتابخانه Lightroom وارد کنید.
  در ماژول Library ، روی دکمه Import در زیر گروه پنجره سمت چپ کلیک کنید.
  اگر کادر گفتگوی Import در حالت فشرده ظاهر می شود ، بر روی دکمه Show More Options در گوشه پایین سمت راست کادر گفتگو کلیک کنید تا همه گزینه ها را در کادر گفتگوی Extended مشاهده کنید.
  در پنجره منبع در سمت چپ کادر محاوره ای Import (وارد کردن) وارد شوید و پوشه LR4CIB> Lessons> Lesson 7. را انتخاب کنید و مطمئن شوید که نوزده تصویر برای وارد کردن بررسی شده اند.
  در گزینه های واردات بالای پیش نمایش تصاویر کوچک ، افزودن را انتخاب کنید تا تصاویر وارد شده بدون انتقال یا کپی به فهرست شما اضافه شود. در بخش مدیریت پرونده در سمت راست جعبه محاوره ای گسترده ، از فهرست پیش نمایش حداقل را انتخاب کرده و مطمئن شوید که گزینه Do not import dyshicious duplices فعال باشد. در بخش Starting در هنگام وارد کردن ، None را از فهرست تنظیمات منو و همچنین از فهرست متاداده انتخاب کرده و Lesson 7، Architecture را در کادر متن کلمات کلیدی تایپ کنید. مطابق شکل زیر مطمئن شوید که کادر محاوره ای Import تنظیم شده باشد و سپس روی Import کلیک کنید.آموزش لایت روم.
  نوزده تصویر از پوشه Lesson 7 وارد شده و اکنون در نمای شبکه ماژول کتابخانه و همچنین در نوار فیلم در پایین فضای کار Lightroom ظاهر می شوند.
  اولین قدم در ایجاد کتاب ، جمع آوری تصاویری است که می خواهید در آن قرار دهید. پس از وارد کردن ، تصاویر این درس در حال حاضر از بقیه فهرست شما جدا شده اند. در پانل Catalog ، پوشه قبلی واردات به عنوان منبع تصویر فعال انتخاب شد.
  پوشه واردات قبلی فقط یک گروه بندی موقتی است و به عنوان منبع تصویر ، انعطاف پذیر نیست – شما نمی توانید تصاویر موجود در آن را از نو مرتب کنید ، یا تصویری را بدون حذف کامل آن از فهرست از پروژه خود حذف کنید.آموزش لایت روم. شما همیشه باید از یک مجموعه یا پوشه بدون زیر پوشه به عنوان منبع تصاویر موجود در کتاب خود استفاده کنید. هر دو به شما امکان می دهد تصاویر را در یک نمایش وب یا فیلم مرتب کنید. برای این تمرین شما یک مجموعه ایجاد خواهید کرد – یک گروه مجازی که می توانید از آن یک تصویر را نیز بدون حذف آن از فهرست خود اضافه کنید. مطمئن شوید که پوشه قبلی واردات در پنل Catalog یا پوشه Lesson 7 در پنل Folders به ​​عنوان منبع تصویر انتخاب شده باشد. سپس Ctrl + A / Command + A را فشار دهید یا ویرایش> انتخاب همه را انتخاب کنید. بر روی دکمه New Collection (Image) در هدر پانل Collections کلیک کرده و ایجاد مجموعه را از فهرست انتخاب کنید. در کادر گفتگوی ایجاد مجموعه ، جزئیاتی مانند نام مجموعه جدید و ma را تایپ کنید. به انتهای آموزش لایت روم نزدیک میشود. مطمئن شوید که سطح بالا در گزینه های مکان انتخاب شده است. در بخش گزینه های مجموعه ، پخش شامل تصاویر انتخاب شده و ایجاد نسخه های مجازی جدید را غیرفعال کنید. سپس ، ایجاد را کلیک کنید.مجموعه جدید شما در پانل مجموعه ها ظاهر می شود ، جایی که به طور خودکار به عنوان منبع تصویر فعال انتخاب می شود. شمارش عکس نشان می دهد که مجموعه جزئیات شامل 19 عکس است.
  ویرایش> انتخاب بدون؛ سپس بر روی Book in the module selector کلیک کنید تا به ماژول book بروید.

دیدگاه بگذارید