سرویس آموزش و آزمایش: بعضی اوقات برای شما پیش آمده است که شما در مورد موضوع یا موضوعی اطلاعاتی ندارید یا از این موضوع آگاهی کمی دارید و واقعاً باید سطح دانش خود را در این زمینه بالا ببرید. و بپرسید که در این باره بیشتر بدانید و سپس آنلاین شوید و آن را جستجو کنید و اطلاعات خود را بارگذاری کنید و اطلاعات بیشتری در مورد موضوع مورد نظر خود کسب کنید ، راهنمای نرم افزار MATLAB یا همان راهنما دقیقاً همان کار را برای شما انجام می دهد ، یعنی شما از این گزینه استفاده می کنید ، شما می تواند کلمات و کلمات کلیدی مورد علاقه شما را جستجو کند ، بنابراین می توانید درباره موضوع مورد نظر خود بیشتر بدانید. یک کتاب منجر به کتابی با بیش از 6000 صفحه خواهد شد.

به همین دلیل کاربران باید با نحوه استفاده از راهنمای نرم افزار، برای دستیابی به مباحثی که مد نظرشون هست و نیاز به کسب اطلاعات بیشتری دارند، آشنایی داشته باشند. خب حالا بریم به سراغ نرم افزار، در ورژن ۲۰۱۶ نرم افزار متلب گزینه مربوط به Help نرم افزار در شکل زیر مشخص شده:

غیر از روش بالا در شکل زیر روش دیگه‌ای هم برای باز کردن راهنمای متلب هستش که در تصویر زیر مشاهده می‌کنین:
حالا اگر از طریق هر کدام از روش‌های بالا راهنمای متلب را باز نمائید صفحه‌ای مطابق تصویر زیر مشاهده خواهید نمود:
حتما یادتون باشه که پنجره Help مهمترین ابزار برای مشاهده راهنمای مطالب، مثال‌ها و دمو‌ها است. در سمت چپ این پنجره زبانه‌ای به نام contents وجود داره اگر روی این زبانه کلیک کنید صفحه‌ای مطابق تصویر زیر برای شما به نمایش در خواهد آمد:
بعد از کلیک بر روی این گزینه صفحه‌ای مطابق تصویر زیر به نمایش درخواهد آمد:

حال به شرح هرکدام از قسمت‌های کادر مشخص شده می‌پردازیم:

گزینه اول این پنجره installation هست که به شما در مورد نصب، لایسنس و فعالسازی نرم افزار اطلاعات دقیقی می‌دهد.

گزینه دوم که Release Notes باشه، موارد جدید، گزارش خطا‌ها و نسخه‌های جدید محصول را نمایش می‌دهد.

گزینه سوم هم که Other Releases هست سایر گزارش‌ها و … را به صورت آنلاین به شما نشان می‌دهد.

شما زمانیکه در قسمت search documentatin کلمه یا کلید واژه‌ای را سرچ می‌کنید ابتدا یک فهرست از مطالب مختلف مرتبط با کلمه مورد نظر شما در سمت چپ به نمایش در خواهد آمد، برای مثال من کلمه Matrix رو سرچ می‌کنم:

کلمه ماتریکس رو می‌نویسم و بعد اینتر میزنم:

همینطور که در عکس بالا می‌بینید راهنمای نرم افزار متلب تمامی نتایجی که با کلمه وارد شده مد نظر مطابقت داره را پیدا کرده و به ما نمایش می‌دهد.

در گوشه تصویر هم تمامی نتایج برای شما چیده شده که می‌توانید با کلیک کردن بر روی هر عدد به صفحه بعدی نتایج جستجو وارد شوید.

دیدگاه بگذارید