کنترلر مینی PLC زیمنس که به عنوان آرم در بازار شناخته می شود ، از قابلیت های برنامه نویسی بسیار خوبی در مدل برخوردار است. به طور کلی ، برنامه های PLC بدون پیانو و تابلو (مانند PLCs LOGO! 12/24 RCo ، LOGO! 24 RCo و LOGO! 230 RCo) از طریق LOGO! کمپرسور خاموش (نصب شده روی رایانه) امکان پذیر است ، اما در مورد PLC ها وقتی نرم افزار از طریق کلیدهای دستگاه فعال است ، می توان از طریق روش های ارائه شده توسط شرکت ، نرم افزار را در بدنه بارگذاری کرد .

از تغییراتی در آخرین نسخه آرم استفاده کنید!

شرکت زیمنس برنامه تغییر کوچک را در LOGO اجرا می کند! از کلاه های سرد استفاده کنید که مهمترین آنها عبارتند از:

1- تعداد داده های جمع را از 2 به 4 افزایش دهید ،

2- افزودن مدیر دستگاه (HMI)

3- 4 ابزار (F4 ، F3 ، F2 ، F1) را برای HMI اختصاص دهید

4- نمودارهای میله ای و تنظیمات ON-OFF را برای ورودی ها و پروژه ها در ویرایشگر متن اضافه کنید.

5- نمایش ورودی ها ، پروژه ها و انواع بلوک ها برای ساده سازی برنامه ها.

صفحه ورود به سیستم آخرین نسخه LOGO! صلح از این راضی بود.

آشنایی با نوار ابزار و منو‌های نرم افزار LOGO! Soft Comfort - بخش اول

همانطور که مشاهده می شود ، بیشتر پنجره های نرم افزار LOGO مخصوص برنامه نویسی نرم افزار ، محلی است که نقاشی بخش ها و علائم الکتریکی ترسیم می شود.

شبیه هر محیط برنامه نویسی ، ابزار اصلی در بالای برنامه LOGO windows قرار دارد. در این ابزار ، الزامات لازم برای تصحیح و اصلاح تصویر مداری وجود دارد که در بخشهای بعدی شرح داده شده است.

– File

با کلیک بر روی این بخش ، پنجره ای ظاهر می شود که به شما امکان می دهد عملیات مختلف فایل را انجام دهید. در اینجا شرح مختصری از هر بخش آورده شده است.

NEW:
برای ایجاد یک تصویر مداری جدید استفاده می شود.

توجه: انتخاب قسمتهایی از برنامه که با دستورالعملهای کپی و جایگذاری در کلیپ بورد درج شده است ، می تواند با استفاده از دستورالعملهای گذشته در برنامه جدید کپی شود ، اما لازم به ذکر است که انواع منابع و نتایج برنامه باید همان e (LAD یا FD) باشد.

Open:برنامه ای را که در ابتدا توسط برنامه ایجاد شده باز کنید. تولید برنامه LOGO! صلح علاوه بر این ایس. * اوا هر برنامه قفل شده در یک پنجره متفاوت باز می شود. همچنین می توانید از برنامه ها و فونت های معمولی استفاده کنید و گزارش ها را اضافه کنید. * همچنین باز کنید.

توجه: می توانید یک پرونده را به داخل دسک تاپ بکشید و وقتی پرونده را روی میز می گذارید ، آن پرونده در پنجره های مختلف باز می شود.

Close:
برای بستن پنجره فعال به کار می‌رود. در صورتی که آخرین برنامه را ذخیره نکرده باشید نرم افزار قبل از خروج در مورد ذخیره آن سوال خواهد کرد.

Close all:همه پنجره‌ها را می‌بندد. بعبارتی اگر چندین برنامه ذخیره نشده وجود داشته باشد برای ذخیره و خروج آسان بهتر است Select all document را انتخاب نمایید.

Save:
برای ذخیره دیاگرام مداری بکار می‌رود. اگر فایلی را برای اولین بار ذخیره می‌کنید. در خصوص نام فایل و مسیری که می‌خواهید فایل را ذخیره کنید سئوال می‌شود.

Save as:با استفاده از این گزینه می توانید یک فایل ذخیره شده قبلی را با نام جدید و به روشی جدید و همچنین اولین نسخه از پرونده را با همان نام و روش قبلی ذخیره کنید.

توجه: پسوند پرونده در LOGO! آرامش مثل ایس. * صفر اگر پسوند پرونده وارد شده باشد. * انتخاب می توانید پرونده و نسخه اول این برنامه را باز کنید. همچنین توجه داشته باشید که اگر نسخه فعلی حاوی اطلاعات تصویری مربوط به برنامه نباشد ، پیام خطایی روی صفحه ظاهر می شود. همچنین می توانید برنامه را با پسوندهایی مانند bmp ، * .jpg نمایش و تأیید کنید. * یا در قالب pdf. * بی خطر. در این حالت دیگر نمی توانید آنها را با LOGO بسازید!

Page setup:در این بخش می توانید ابعاد کاربرگ را شخصی سازی کنید. حداکثر مساحت برنامه ریزی تنظیم شده 279 میلی متر * 210 میلی متر است که معادل کاغذ اندازه A3 است. همچنین می توانید از File | خواص منطقه برنامه نویسی صفحه. توجه داشته باشید که تنظیمات انجام شده به این روش تأثیری در چاپگر ندارند و تنظیمات چاپگر باید از طریق File | انجام شود .

Print preview:این بخش پیش نمایشی از مدار را، قبل از چاپ نشان می‌دهد.

Print:با انتخاب این گزینه ، پنجره Print Information Settings مانند تصویر زیر باز می شود.

آشنایی با نوار ابزار و منو‌های نرم افزار LOGO! Soft Comfort - بخش اول

Properties:با انتخاب این گزینه پنجره اطلاعاتی که در زیر نشان داده شده باز می شود و به شما امکان می دهد جزئیات مدار جریان را وارد کنید. به عنوان مثال ، می توانید نام شرکت و آرم gif را در قسمت ورود وارد کنید. * یا jpg. * وارد کنید یا در بخش “نظر” می توانید شرح کوتاهی از نحوه کار طرح خود وارد کنید یا یادداشتی در مورد آن بنویسید ، و در بخش “آمار” می توانید تاریخ ایجاد طرح یا سایر اطلاعات مربوط به تغییرات در طرح را مشاهده کنید.

آشنایی با نوار ابزار و منو‌های نرم افزار LOGO! Soft Comfort - بخش اول

در بخش گذرواژه ، می توانید برای طرح خود گذرواژه ایجاد کنید ، و رمز ورود فعلی را حذف یا تغییر دهید. برای تعیین رمز ورود جدید ، آن را در هر دو قسمت وارد کنید و برای تأیید روی تأیید کلیک کنید. لطفا توجه داشته باشید که حداکثر طول رمز عبور باید 10 حرف باشد. برای تغییر رمز ورود ، رمز قبلی خود را در قسمت رمز عبور قدیمی وارد کنید ، یک رمز ورود جدید در هر دو قسمت رمز عبور جدید وارد کنید و تغییرات خود را با کلیک روی تأیید تأیید کنید. می توانید رمز عبور زنجیره ای خود را حذف کنید. برای این کار ، رمز عبور قبلی را در قسمت Old password وارد کنید و هیچ کاراکتر در قسمت رمز عبور جدید نگذارید ، و برای تأیید روی OK کلیک کنید.

در بخش Format صفحه ، می توانید تعداد صفحات مجاور (افقی یا عمودی) طرح خود را مشخص کنید. البته ، می توانید ترتیب صفحه را نیز پیش نمایش کنید. اگر برنامه شما بیش از یک صفحه باشد ، صفحات با یک خط جدا می شوند.

(Convert (LAD>FBD:جهت تبدیل فایل‌هایی با فرمت LAD (دیاگرام نردبانی) به فایل‌هایی با فرمت FBD (دیاگرام توابع) استفاده میشود.

Exit:جهت خروج از نرم افزار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

-منوی EDITاین بخش برای ویرایش یک برنامه استفاده می شود ، و از آنجا که بیشتر آیکون های این منو شبیه سایر برنامه ها هستند ، فقط بخشهای خاص با برنامه های دیگر در زیر توضیح داده شده اند.

Goto block:همانطور که در زیر نشان داده شده است ، با این نماد می توانید لیست بلوک های مورد استفاده در شماتیک خود را مشاهده کنید. اگر یک بلوک را در این لیست علامت بزنید ، بلوک مربوطه روی دسک تاپ نیز بررسی می شود.
آشنایی با نوار ابزار و منو‌های نرم افزار LOGO! Soft Comfort - بخش اول
Bring to front:

اگر چندین مولفه روی هم چیده شده باشند ، می توانید از این گزینه برای مواجهه با مولفه مورد نظر استفاده کنید.

Input/Output names:این گزینه یک پنجره توضیحی مانند پنجره زیر را باز می کند تا پایانه های ورودی و خروجی را نشان دهد. همچنین می توانید توضیحات ورودی و خروجی را در اینجا وارد کنید. همچنین می توانید تعیین کنید که آیا این توصیفات روی دسک تاپ و در طرح های چاپ شده نشان داده می شود.

آشنایی با نوار ابزار و منو‌های نرم افزار LOGO! Soft Comfort - بخش اول
Block Properties:

فایل پیکربندی بلوک را نمایش دهید. اگر چندین بلوک انتخاب شده باشد ، این جعبه فقط پارامترهای بلوک انتخاب شده اول را نشان می دهد. همچنین ، از این بخش می توان پارامترهای بلوک انتخاب شده را تغییر داد. با انتخاب گزینه نظر ، کاربر می تواند توضیحی در مورد بلوک مورد نظر وارد کند. البته لازم به ذکر است که با کلیک راست بر روی هر بلوک می توانید خصوصیات بلوک را نیز فراخوانی کنید.

Block Properties (all blocks:

با انتخاب این گزینه پنجره ای باز می شود که در زیر نشان داده شده است ، در ستون سمت چپ پنجره می توانید تمام بلوک های مورد استفاده در مدار را مشاهده کنید. اگر روی یک بلوک در ستون سمت راست کلیک کنید ، می توانید پارامترهای مربوط به آن بلوک را مشاهده کنید. همچنین می توانید پارامترهای آن را تغییر داده و با دکمه “اعمال” تأیید کنید. مطمئناً ، اگر یک بلوک را ویرایش کنید و سپس بلوک دیگری را برای ویرایش تعیین کنید ، بلوک قبلاً ویرایش شده به رنگ آبی در خواهد آمد. برای تأیید تنظیمات ، روی تأیید کلیک کنید و از این پنجره خارج شوید.
آشنایی با نوار ابزار و منو‌های نرم افزار LOGO! Soft Comfort - بخش اول
…Cut Lines:

با استفاده از ابزار “Split / Link” می توانید اتصال را به صورت دستی یا خودکار تقسیم کنید.

به عنوان مثال ، اگر مدار به دو قسمت تقسیم شود ، درک خطوطی که از یکدیگر عبور می کنند یا خطوط اتصال طولانی تر از یک طول مشخص ، آسان تر خواهد بود. اگر قسمت “تقسیم” “وارد کردن / بارگذاری” در منوی “ابزار” متصل باشد ، گزینه | بررسی وارد کردن / بارگذاری نمودار مدار آرم بارگذاری شده در نرم افزار ، با توجه به این مشخصات ، اتصال در دو قسمت نشان داده می شود.

دیدگاه بگذارید