در تمام این مقالات سمیکوالکترونیک درباره بردها و قطعات الکترونیکی صحبت کردیم ولی در این مقاله برنامه ریزی سرعتی برای آموزش فتوشاپ سریع خواهیم داشت که بتوانید با استفاده از همین مقاله به سرعت روتوش کردن پرتره را بیاموزید و مستقل شوید و در نرم افزار فتوشاپ روی عکس های خود، کار کنید.

بیایید یک برنامه ریزی کنیم
مهم است که ویرایش عکس را با یک برنامه مشخص کنید ، تمام ویرایش هایی را که می خواهید انجام دهید و عوامل حواس پرتی را که می خواهید حذف کنید شناسایی کنید که همه این ها را در این آموزش صفر تا صد فتوشاپ خواهید آموخت. و فرایند برنامه ریزی لازم نیست پیچیده باشد! توصیه می کنیم به سادگی یک لایه جدید در فتوشاپ ایجاد کنید ، ابزار Brush را بگیرید و تصویر را با فلش ، دایره و یادداشت در مورد آنچه می خواهید تغییر دهید علامت گذاری کنید.

ویرایش تصویر فتوشاپ

پس از اتمام ، لایه را نامگذاری کرده و نامرئی کنید ، اما آن را حذف نکنید! وقتی در میان کارها باشید مرجع مفیدی برای بعدا خواهد بود.

افراد را بردارید
اولین تغییری که می خواهیم ایجاد کنیم و یکی از روشهای درخواستی ما ، حذف شخص در پس زمینه عکس است. اکنون ، همه فرایندهای حذف شی یکسان نیستند. شکل ، اندازه ، سطح جزئیات جسم در پس زمینه و نزدیک بودن آن به سوژه در دشواری روند کار تأثیر می گذارد. بسیاری از موقعیت های مختلف وجود دارد که ما یک آموزش کامل حرفه ای را برای پوشش هرچه بیشتر موقعیت ها ایجاد کرده ایم.

در این مثال خاص ، ما راحت پیاده شدیم. از آنجا که پس زمینه نسبتاً ساده است و اکثراً از فوکوس خارج از آب است ، هنگام پوشاندن هر چیزی در پس زمینه که می خواهیم حذف کنیم ، نگران بازسازی دسته ای از جزئیات نباشید. با این حال ، از بین بردن فرد نزدیک موضوع ما خالی از چالش نیست. از آنجا که آنها تا حدی در پشت سوژه ایستاده اند ، ما باید آنها را بدون تحریف لبه و اطراف مو و شانه فرد برداریم.

اول ، همه چیز اول! بیشترین حذف را می توان با ابزار Spot Healing Brush Tool انجام داد. یک لایه جدید در بالای موضوع ایجاد کنید ، Spot Healing Brush را انتخاب کنید و مطمئن شوید که Sample All Layers در گزینه های بالا انتخاب شده است. اکنون به سادگی بر روی شخص موجود در پس زمینه نقاشی کنید و فعلاً از سوژه فاصله مطمئنی را حفظ کنید ، تا این که بیشتر از قاب خارج شود.

ویرایش تصویر فتوشاپ

اگر مشاهده کردید که بعضی مناطق به نظر لک می آیند ، فقط کافی است همان قسمت را بارها و بارها رنگ آمیزی کنید تا نتیجه ای بگیرید که با بقیه زمینه مطابقت داشته باشد.

ابزار قلم
ما موفق به حذف بیشتر افراد از پس زمینه شدیم ، اما هنوز هم باید مناطق نزدیک به مو و شانه موضوع را درمان کنیم. هر زمان که بخواهید هر چیزی را در برابر لبه بردارید ، بهترین روش این است که در امتداد آن لبه انتخاب کنید تا از تغییرات آن محافظت شود. و هنگامی که به شناسایی دقیق و دقیق احتیاج دارید ، به جستجوی ابزار Pen نگاه نکنید!

در مورد ایجاد لبه ها ، خطوط و منحنی های تمیز ، Pen Tool هیچ کس نیست. اما ممکن است در ابتدا استفاده از آن دشوار باشد. اگر به تازگی با Pen Tool و Paths آشنا هستید ، سعی کنید یکی از قسمت های رایگان را که اصول اولیه یا دوره PRO را شامل می شود و همه کارهایی که می تواند انجام دهد را بررسی کنید.

هدف ما این است که لبه سوژه را در کنار هر پیکسل پس زمینه از شخص باقی مانده قرار دهیم. با استفاده از Pen Tool در اطراف شانه و بازوی او ردیابی کنید ، سپس با ایجاد یک دایره در سمت چپ قاب مسیر را ببندید. به برگه Tracks بروید ، آهنگ جدید را انتخاب کرده و نام آن را بگذارید. اگر فکر کنیم ممکن است مفید باشد ، همیشه می توانیم بعداً به این مسیر مراجعه کنیم. (نکته: مفید خواهد بود.)

ویرایش تصویر فتوشاپ

اکنون که مسیر ایجاد و ذخیره شده است ، با کلیک راست در هر قسمت از صفحه و انتخاب Make Selection ، به راحتی می توانیم آن را به انتخاب تبدیل کنیم. اطمینان حاصل کنید که کمی شیب اضافه کنید ، در غیر این صورت انتخاب یک لبه بسیار دشوار ایجاد می کند که غیر طبیعی به نظر می رسد.

ویرایش تصویر فتوشاپ

با انتخاب انجام شده ، اکنون می توانیم با خیال راحت از Spot Healing Brush و Clone Stamp برای پوشاندن قسمت های باقیمانده فرد در پس زمینه استفاده کنیم! انتخاب مشخص می کند که در چه مواردی می توان تنظیماتی انجام داد و نمی توان انجام داد ، بنابراین ابزارهای درمانی اکنون فقط در منطقه ای که ما ردیابی کرده ایم کار خواهند کرد.

 

وقت خود را بگذارید و قسمتها را مرتباً رنگ آمیزی کنید تا اینکه به آرامی مخلوط شوند.

نور و خیرگی را بردارید
عکس های خارج از منزل ممکن است مشکل باشد زیرا ما کنترل کمتری بر شرایط نوری داریم. و از آنجا که چشم های ما به مناطق روشن جذب می شوند ، موضوعات متداول مانند نور شدید در صورت فرد و تابش خیره کننده و انعکاس در عینک می تواند حواس شما را پرت کند. خوشبختانه ، بسیاری از این مسائل را می توان با برس قابل اعتماد و رباتیک Spot Healing Brush به سرعت برطرف کرد.

یک بار دیگر ، حتماً روی یک لایه جدید کار کنید و حتماً نمونه همه لایه ها را بررسی کنید! کار غیر مخرب کلید گردش کار حرفه ای است و در صورت نیاز به بازگشت و یک قدم برداشتن می تواند شما را از برخی سردردهای بزرگ نجات دهد.

ویرایش تصویر فتوشاپ

از قلم موی Spot Spot Healing استفاده کنید تا روی مناطقی که حواس شما را پرت می کند نقاشی کنید. ما درخشش بی رنگ موجود در عینک هدف و برخی از لکه های بسیار روشن روی پیشانی و چانه او را هدف قرار دادیم. اگر متوجه شدید که ترکیب اضافی به شما کمک می کند ، ابزار قلم مو را بگیرید و از رنگ پوست اطراف آن نمونه بگیرید. سپس ، با استفاده از یک برس بزرگ و نرم و جریان کم ، اطراف l را رنگ کنید

دیدگاه بگذارید