اگر می خواهید یک فیلم یا فایل ویدیویی را ادیت کنید ولی مهارت کافی برای کار با ابزار های لازم مثل داوینچی یا پریمیر ندارید و یا در سطح مبتدی هستید می توانید مقالات زیادی را برای آموزش داوینچی در سطح اینترنت پیدا کنید و ترفند های زیادی را به کار ببرید.

ادیت فیلم کار خیلی پیچیده ای نیست فقط نیاز به تمرین و انجام درست اصول ویرایش دارد. در این مطلب با هم به صورت گام به گام یک فیلم را به صورت کامل ویرایش می کنیم.

 

اولین قدم این است که بدانید چه انتظاری دارید

شروع یک فیلم مسافرتی حداقل می تواند ترسناک باشد. یادگیری برنامه ای مانند Premiere ، FCPX یا Resolve مانند یادگیری صحبت کردن به زبان جدید است. هر فعالیتی که انجام می دهید باید کم و هر بار یک قدم انجام شود. و ، اولین قدم در این سفر این است که ببینید برنامه ها چگونه ، رایگان یا پولی هستند. دانستن اینکه همه چیز کجاست ، دانستن اینکه صفحات چه کاری انجام می دهند و دانستن اینکه هنگام باز کردن چه انتظاری دارید – همه اینها به از بین رفتن اعصاب کمک می کنند.

اگر Premier ، FCPX یا Resolve را دوست ندارید ، لیست برنامه های ارزان و رایگان موجود در حال حاضر را بررسی کنید.

فیلم خود را آماده کنید
بعداً در این پست ، من در مورد چگونگی منظم ماندن در یک مدیر برنامه صحبت خواهم کرد ، اما در حال حاضر ما در مورد اهمیت سازماندهی پرونده های شما قبل از شروع ویرایش میا

از سازماندهی در زندگی واقعی متنفرم. میز کار من آشفته است و اتاق کنار آن خیلی خوب نیست. اما حتی اگر در بخشی از سازمان موفق نشدم ، در قسمت دیگری – مدیریت پرونده ویدیویی موفق شدم. کلید مدیریت خوب پرونده ساده است: پرونده.

ایجاد یک فایل در رایانه یا دیسک سخت اولین مرحله در این روند است. اما زمان می برد. خسته کننده است – اما قول می دهم بعداً وقتی در جنگل باشید و بخواهید عکس خاصی پیدا کنید از آن قدردانی خواهم کرد.

محل فایل
پرونده کلید را در موقعیت صحیح پرونده بسازید.

پرونده های خود را در تاریخ بارگذاری یا ضبط جدا کنید و سپس صفحات را به پرونده دیگری به نام “کامل تر” منتقل کنید. به عنوان مثال ، من معمولاً پرونده “عکس” خود را روی میز خود دارم. در این پرونده ، من پرونده هایی با نام های مختلف برای پروژه هایی مانند “تعطیلات کلرادو” دارم. در این فایل ، تصاویر را برای روزها یا روزها جدا می کنم. و “روز 1” و “روز 2” وجود دارد – و همه عکس ها در آن روز گرفته شده اند. هنگامی که از دوربین های زیادی استفاده می کنید ، می توانید یک قدم نیز جلو بروید. به عنوان مثال ، در “روز 1” من “Sony a6500” و “iPhone” را برای جدا کردن بیشتر آنها دارم. پس از انجام این مراحل ساده ، وارد کردن این فایل ها به سیستم کنترل شما به آسانی انجام این کار است.

هنگام وارد کردن ، حتماً نحوه پخش ویدئو و اندازه وضوح آن را در نظر بگیرید.

وارد کردن کلیپ های شما ساده است ، اما هنگام وارد کردن فیلم هایی که باید تنظیم شوند تا محیط کار شما در وضعیت مورد نیاز خود قرار گیرد ، باید چند نکته را در نظر بگیرید. اگر گیج کننده است ، بگذارید توضیح بیشتری بدهم!

عکس های شما ممکن است از نرخ فریم یا بزرگنمایی متفاوتی تشکیل شده باشد ، بنابراین شما تصمیم می گیرید که چگونه می خواهید فیلم و در چه اندازه ای پخش شود. آیا توضیح عمیقی در مورد سرعت فریم و وضوح تصویر می خواهید؟ من مقالات ساده پیگیری ما را پیوند داده ام.

مرتب سازی تصاویر و ایجاد برنامه های با کیفیت
بنابراین ابتدا روی File> Import (یا Import Media) کلیک کنید. این جایی است که شما را به انتخاب فیلم هایی که می خواهید ویرایش کنید منتقل خواهید کرد. این کار به سادگی انتخاب پرونده یا پوشه و کلیک روی وارد کردن است. پس از انجام این کار ، کلیپ های شما به آنچه رسانه مرورگر یا فروشگاه رسانه شما خوانده می شود ، منتقل می شود. آن را به عنوان مکانی در نظر بگیرید که تمام پرونده های شما (صوتی ، تصویری ، عناوین) می توانند در آن زندگی کنند در حالی که آماده قرار دادن آنها در جدول زمانی خود هستید.

همچنین می توانید فایل ها و پوشه ها را در برنامه ویرایش خود سازماندهی کنید. به آنها معمولاً سطل زباله یا پوشه گفته می شود ، اما این فقط راهی است برای جدا کردن صحنه ها ، روزها ، صدا و فیلم در یک طرح منسجم و به راحتی در دسترس. این درست مثل قبل است ، وقتی ویدیوی خود را روی دسک تاپ یا هارد دیسک خود سازماندهی می کنید ، فقط در مرورگر رسانه / استخر شما اتفاق می افتد.

تغییر نام پرونده های شما می تواند ساعت ها و ساعت کار شما را نجات دهد. اگرچه این ساده به نظر نمی رسد ، اما یک مرحله خسته کننده است اما برای حفظ عقل خود ضروری است. نه تنها در وقت شما صرفه جویی می کند که به کلیپ های خود نگاه کنید و مورد نیاز خود را پیدا کنید ، بلکه ممکن است وضوح خلاقانه ای را ایجاد کند زیرا شما قادر هستید به جای اینکه چیزی را کنار بگذارید ، به طور مداوم از تمام فیلم های خود مطلع باشید.

کلیپ ها را به جدول زمانی خود بیاورید
وقتی کلیپ های خود را آماده استفاده در پوشه ها / سطل های زباله کردید ، با آنها چه کار می کنید؟ ابتدا می خواهید کلیپ را به طول مناسب برش دهید. منظور من از این دقیقاً چیست؟ خوب ، اگر کاراکتر / موضوعی را ضبط کرده اید که خطوطی را می گوید ، احتمالاً مدتی قبل و بعد از آن خطوط وجود دارد که شما به آن نیازی ندارید. به زمان گفتن “عمل” و زمان منتهی به ظاهر آنها فکر کنید.

بنابراین ، برای انجام این کار ، معمولاً روی کلیپ دوبار کلیک کنید. این کار آن را به مانیتور مبدا که معمولاً در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دارد ، می رساند. این پنجره را به عنوان ایستگاه آماده سازی در نظر بگیرید که کلیپ را برای جدول زمانی خود آماده می کنید.

برای ایجاد کلیپ در کلیپ های مانیتور منبع خود ، به عملکردهای بررسی و علامت گذاری آسیب می رسانید. این موارد را می توان در بیشتر برنامه های اصلی یافت. در اینجا سه ​​شکل برتر NLE نشان داده شده است.

 

Final Cut Pro X شامل یک روش کشیدن و رها کردن است ، شبیه ویرایش یک کلیپ ویدیویی در iPhone (اپل به وضوح به آنچه آنها می دانند پایبند است).

توصیه می شود کلیپ ها را برچسب گذاری کنید. منظور من از برچسب گذاری ، اختصاص دادن رنگ به کلیپ خاص است. به آن فکر کنید راهی برای سازماندهی بصری جدول زمانی خود ، بدون اینکه بخواهید بخوانید کدام کلیپ ها هستند. به عنوان مثال ، من معمولاً کلیپ های سر صحبت (مصاحبه ها) را زرد نشان می کنم. چرا؟ بی دلیل ، این فقط سیستمی است که من به آن عادت کرده ام. سپس ، هر B-roll من قرمز برچسب گذاری می کنم. بنابراین ، اگر به فیلم موجود در جدول زمانی خود نگاه کنم ، می توانم بدانم که این کلیپ ها کجا هستند و در حال حاضر در حال ویرایش هستم. این کار را می توانید در هر برنامه بزرگ ویرایشی انجام دهید.

برش دادن

هنگامی که کلیپ خود را به جدول زمانی خود می آورید ، متوجه می شوید که چندین آهنگ برای انتخاب وجود دارد. آنها معمولاً روی هم چیده می شوند ، و اولین آهنگ در پایین قرار دارد. به طور کلی ، توصیه می شود که عکس های خود را در مسیر اول نگه دارید. هر کلیپی که روی یک آهنگ قرار بگیرد کلیپی است که به عنوان کلیپ اصلی انتخاب شده است. بنابراین ، قرار دادن کلیپ های خود در وهله اول ، نقطه شروع خوبی برای کار با بقیه فیلم هایتان است.

برش کلیپ
کلیپ را به یک جدول زمانی خاص برش دهید.

در مرحله قبل ، کلیپس را به ساعت مشخصی برش دادیم که فکر می کردیم می تواند برای برش نهایی ما مفید باشد. با این حال ، اگر کلیپ را به جدول زمانی خود بیاورید ، ممکن است بخواهید در عرض چند ثانیه یا میلی ثانیه آن را ویرایش کنید. واقع بینانه ، همیشه می خواهید که کلیپ را کمی بیشتر کوتاه کنید ، وقتی دیدید که در کنار کلیپ های دیگر چگونه متناسب است و چگونه پخش می شود. من همیشه هنگام ویرایش کلیپ های جداگانه را چند بار کوتاه می کنم. به یاد داشته باشید ، بنا به دلایلی آن را “ویرایش” بنامید ، شما می خواهید خلاصه و کم چربی باشید.

برای انتقال کلیپ ها ، کافی است آنها را به سمت تمبر زمانی که می خواهید پخش کنند بکشید. شما باید عاشق روش کشیدن و رها کردن بصری باشید.

بنابراین چگونه می توانید برش ایجاد کنید؟ چگونه چربی را اصلاح می کنید؟ من به روزترین و موجزترین آموزشها را برای یادگیری دقیق نحوه هرس و برش در هر برنامه اصلی آورده ام. FYI ، این فوق العاده ساده است.

دیدگاه بگذارید