پله ها برای تجهیزات ردیابی چشم ، پله ها ، جای پارک ، اتاق آزمایش و مناطقی است که نیازی به روشنایی منظم ندارند. این دستگاه با تشخیص حرکات انسان چراغ ها را روشن کرده و پس از زمان تعیین شده چراغ ها را خاموش می کند. این چشم ها در بازار در سه نوع 140 درجه ، 180 درجه و 360 درجه در بازار موجود است. یک نوع 140 درجه ای در کشوی کلید قرار می گیرد. نوع 180 درجه برای نصب روی دیوار و نوع 360 درجه برای نصب روی دیوار ساخته شده است.

معمولاً دو یا سه حجم در داخل چشم وجود دارد تا میزان حساسیت ، زمان و نور را بسته به نیاز شما تنظیم کند.

به عنوان مثال ، تغییر حجم نور به علامت منفی (یا شکل ماه) باعث می شود که چراغ ها فقط در شب روشن شوند. و اگر کسی در طول روز این چشم ها را اذیت می کند ، چراغ ها را روشن نکنید.

یا تغییر حجم زمان به سیگنال مثبت باعث می شود که لامپ ها پس از تحریک چشم ها مدت بیشتری روشن بمانند.

یا تبدیل میزان حساسیت به منفی بدین معناست که چشم راه پله با حرکت حیوانات کوچک مانند گربه تحریک نمی شود و چراغ ها را روشن نمی کند.

چشم نردبان دستگاهی است که برای کار به یک فاز و یک صفر (سیم قهوه ای و آبی) نیاز دارد. هنگامی که او شروع به کار می کند ، اگر توسط شخص یا موجودی تحریک شود ، مقداری از سیم مویی را که از سیم قرمز به او بازگردانده ایم ، برمی گرداند.

توجه: شعاع مفید نردبان های سقفی 360 درجه تقریباً 5 متر است و بهترین عملکرد این سنسورها هنگام نصب در ارتفاع 2.5 تا 3.2 متر حاصل می شود.

توجه: بهتر است در جایی که از این نوع چشم استفاده می کنید از یک لامپ رشته ای استفاده کنید ، زیرا لامپ های کم مصرف به چند دقیقه زمان نیاز دارند تا به حداکثر میزان نوردهی برسند.

توجه: اگر در طول روز از سنسوری استفاده می کنید و می خواهید آن را آزمایش کنید ، میزان LUX را روی علامت خورشید تنظیم کنید. در غیر این صورت سنسور کار نمی کند.

توجه: برای گرم شدن و راه اندازی این حسگرها تقریباً یک دقیقه طول می کشد. تعجب نکنید اگر حسگر را تازه نصب کرده اید و حرکات غیرمعمولی را مشاهده کرده اید.

توجه: اگر سنسور را در مکان های گرم مانند موتورخانه نصب کنید ، حساسیت سنسور به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

توجه: اگر سنسور دائماً روشن است و چراغ ها را خاموش نمی کند. آنها را بررسی کنید:

1- ابتدا کمی با ولوم های تنظیم حرکت کنید. 2- برق ورودی سنسور را یک بار جدا کرده و دوباره وصل کنید. 3- بررسی کنید که از حداکثر مصرف برق سنسور بار اضافی نمی گیرید. با استفاده از هر سنسور مجاز است تقریباً 10 لامپ کم مصرف 40 واتی یا 10 لامپ رشته ای 100 وات را روشن کنید.

نصب سنسور حرکت (چشم مادون قرمز) در محیط های باز

بسیاری از کاربران سایت می پرسند وقتی سنسور را در فضای باز یا حیاط نصب می کنیم ، وقتی هوا طوفانی است و برگ های درختان یا اشیا می لرزد ، این سنسورها به طور خودکار روشن شده و چراغ را روشن می کنند. یا بعضی اوقات اصلاً نمی خواهیم سنسور کار کند ، راه حل چیست؟

در مسیر کابل فاز ورودی به سنسور یک سوئیچ جامپر وجود دارد که در صورت عدم نیاز به سنسور می توانید آن را خاموش کنید.

دیدگاه بگذارید