برای ذخیره اطلاعات به صورت دائمی ، باید آنها را در هارد دیسک خود ذخیره کنیم. اما به محض تهیه نسخه پشتیبان از داده ها ، بازیابی از مقدار زیادی داده دشوار خواهد بود. برای حل این مشکل باید از روش های خاصی استفاده کنیم. همه برنامه ها هنگام ذخیره اطلاعات از یک قالب خاص استفاده می کنند. دلیل اصلی استفاده از یک نوع پرونده خاص در برنامه این است که می تواند داده های خود را از سایر داده ها متمایز کند. به عنوان مثال ، اگر همه برنامه ها از پسوند txt برای پرونده های خود استفاده می کنند ،
نه تنها شما ، بلکه کامپیوتر نیز گیج است. استفاده از پسوند ویژه برای پرونده ها به ما این امکان را می دهد که بفهمیم چه نوع داده ای در آنها ذخیره شده است. نرم افزار MATLA به ما امکان می دهد از پسوندهای ویژه برای درک اینکه چه داده هایی در داخل فایل وجود دارد استفاده کنیم. به عنوان مثال ، در نرم افزار MATLA ، توابع دارای پسوند m هستند. در حالی که نمودارها با پسوند fig ذخیره می شوند.

انواع فایل‌ها در متلب و کابرد آن‌ها

نرم افزار MATLA افزونه های سفارشی را برای رفع نیازهای مختلف در اختیار ما قرار داده است. لیست زیر انواع پرونده ها و کاربردهای آنها را در MATLA نشان می دهد:
1. پرونده انجیر MATLA: این برنامه افزودنی به ما امکان دسترسی به نمودارها و سایر گرافیک ها را می دهد. این نوع فایل فقط شامل اطلاعات مورد نیاز برای بازیابی گرافیک است و شامل خود گرافیک نیست.
۲. پسوند پرونده m. در MATLA: این پسوند به ما امکان می دهد اسکریپت های MATLA را ذخیره کنیم.
3. پسوند پرونده MatL در MATLA: (شامل یک فایل اطلاعات باینری برای ذخیره متغیرهای استفاده شده) این پسوند داده های فضای کاری را ذخیره می کند.
4- پرونده mdl MATLA: حاوی نسخه قدیمی مدل Simulink است.
5. * mex: شامل کد کامپایل شده اجرایی است که قابلیت های MATLA را گسترش می دهد.
6. پرونده با پسوند p. در MATLA:
(پرونده های رمزگذاری شده برای پنهان کردن الگوریتم برنامه) همان پسوند m. این کار می کند ، با این تفاوت که از محتویات این پرونده محافظت می شود و شخص دیگری نمی تواند آن را ویرایش کند. این ویژگی به ما امکان می دهد تا اسکریپت خود را بدون افشای اطلاعات در میان دیگران توزیع کنیم.
7. پرونده MATLA slx: دارای مدل simulink است. Simulink یک محیط شبیه سازی در MATLA است. در نرم افزار قبلی MATLA؛ پسوند پرونده محیط سیمولینک mdl است. اکنون در MATLA 2013 به slx تغییر یافته است ، بنابراین پرونده های simx با پسوند slx با MATLA Version 2013 سازگار هستند.
تعامل با افراد دیگر

دیدگاه بگذارید