در این آموزش به بررسی نحوه ی نصب کلید و پریز برق در خانه ها می پردازیم تا بتوانید با روشی ساده و به راحتی کلید های منزل را نصب کنید.

برای نصب کلیدها و پریزها، بعضی مواقع به قوطی کلیدهایی برمی خورید که خیلی تو رفته هستند و گچ های اطراف قوطی هم نمی تواند چنگک های کلید را نگه دارد. کاری که برقکارها می کنند این است که کلید را روی دیوار آویزان رها می کنند و منتظر می مانند تا دوباره آقای گچ کار برگردد و اطراف قوطی کلید را درست کند و این یعنی دوباره کاری، هم برای گچ کار، هم برای برقکار. ما در این سایت ترفند بهتری را به شما می آموزیم.

همانطور که می دانید پیچ ​​های MDF در اندازه های مختلف در بازار موجود است. همانطور که در زیر نشان داده شده ، دو پیچ MDF را بردارید و آنها را در سوراخ هایی که با یک پیکان قرمز در تصویر زیر مشخص شده اند ، وارد کنید. طول این پیچ به میزان تورفتگی جعبه سوئیچ بستگی دارد. 90٪ کلیدها و پریزهای بازار ایران این شیار را دارند.

بله ، قفسه های کلیدی را می توان به راحتی از 2 سانتی متر به آنچه شما نیاز دارید افزایش دهید (بسته به اندازه پیچ MDF). توجه داشته باشید که میخ های MDF را به دیواره پیچ نخواهید کرد. در واقع پیچ های MDF مانند اهرم عمل می کنند و هنگامی که پیچ های اصلی اصلی محکم می شوند ، رک پیچ MDF را فشار داده و آن را در داخل دیوار شل می کند. از آنجا که نخ های پیچ MDF تیز هستند ، به راحتی در دیواره فرو رفته و می توانند مانند چانه عمل کنند.

کلید باید جدید باشد. این در 90٪ موارد وجود دارد. بیشتر کلیدها و پریزهایی که در کشور ما تولید می شوند از این نوع هستند. (نصب سوئیچ ها و پریزهای ساختمان)

بعضی اوقات باید سوئیچ یا پریز را روی چوب MDF یا دیوارهای کاذب نصب کنید. برخی افراد تکه های کوچک چوب را در کنار قفسه کلید قرار می دهند تا فضای خالی آن پر شود. اما این روش کارساز نیست و بعد از چند روز خواهید دید که تمام سوئیچ های برق قطع شده اند.

برای این کار ، ابتدا با استفاده از مته و دریل دوار ، مانند شکل زیر ، در MDF یک سوراخ ایجاد کنید. قطر این سوراخ باید حدود 7 سانتی متر باشد. سپس مانند روش قبلی پیچ های MDF را در دو طرف کلید برق قرار دهید. طبق معمول ، سوئیچ را نصب کنید.

دیدگاه بگذارید